Дома Настани Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип
Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип
Понеделник, 17 Декември 2018 18:58

Rasprava-Budzet-2-01По одржувањето на двете јавни расправи за креирање на буџетот на Општина Штип за 2019 година, денеска во просториите на Општина Штип се одржаа уште две јавни расправи за креирање на буџетот на Општина Штип.

На овие јавни расправи присутни беа, претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов и директорите на ЈП „Стипион 2011“ и ЈП „Исар“.

Свое поздравно обраќање имаше претседателот на Совет на Општина Штип, каде пред присутните ги презентираше веќе започнатите и реализираните проекти во текот на изминатата година кои произлегле од минатите јавни расправи со граѓаните од урбаните заедници.

Граѓаните од урбаните заедници, ги презентираа своите потреби, за разубавување и урбанизирање на местата кадешто тие живеат. Во наредната година Општина Штип ќе продолжи да ги исполнува потребите на граѓаните.

Денеска завршија сите јавни расправи за буџетот на Општина Штип за 2019 година.

 Rasprava-Budzet-2-02

Rasprava-Budzet-2-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize