Дома Настани Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип
Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип
Сабота, 15 Декември 2018 12:34

Rasprava-Budjet-2019-01Денеска во просториите на Општина Штип се одржаа две јавни расправи за креирање на буџетот на Општина Штип за 2019 година.

На овие јавни расправи присутни беа градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов и директорите на ЈП „Стипион 2011“ и ЈП „Исар“.

Свое поздравно обраќање имаше градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски каде пред присутните ги презентираше веќе започнатите и реализираните проекти во текот на изминатата година кои произлегле од минатите јавни расправи со граѓаните од урбаните заедници.

Во наредните денови овие јавни расправи ќе продолжат, се со цел да се слушне мислењето на секој граѓанин на Општина Штип.

 Rasprava-Budjet-2019-02

Rasprava-Budjet-2019-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize