Дома Настани Увид во градежни активности на крстосница кај Вита Поп-Јорданова
Увид во градежни активности на крстосница кај Вита Поп-Јорданова
Вторник, 13 Ноември 2018 13:58

Krstosnica-V.P.Jordanova-01Денеска градоначлникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП „Стипион 2011“ извршија увид во градежните активности на крстосницата кај улиците Вита Поп-Јорданова и Борко Левата. Се работи за комплетно уредување на крстосницата за полесно движење на возачите. По завршените работни активности од страна на ЈП „Стипион 2011“ асфалтирањето ќе го изврши фирма, која ке ја добие јавната набавка.

„Денеска се наоѓаме на крстосницата кај библиотеката „Гоце Делчев“, односно на спојот на улиците Вита Поп-Јорданова и Борко Левата. Ова е една од критичните крстосници во овој дел од градот, кадешто гравитираат поголем дел на граѓани кон населбата Кадидаре и кон медицинското училиште „Јане Сандански“.

Инвестицијата е на Општина Штип и оваа крстосница чини околу 85.000 евра или 5.300.000 денари со вклучено ДДВ,“ изјави градоначалникот Бочварски.

Оваа крстосница беше испроектирана, помина на ревизија и го доби градежното одобрение. Во зависност од временските услови до крајот на годината оваа крстосница треба да биде готова.

 Krstosnica-V.P.Jordanova-02

Krstosnica-V.P.Jordanova-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize