Дома Настани Отворање на еко парк во населба Сењак 4
Отворање на еко парк во населба Сењак 4
Петок, 19 Октомври 2018 12:34

Eko-park-Senjak4-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски присуствуваше на отворање на еко парк во населба Сењак 4. Се работи за донација од страна на двете фирми, Адиент и Пакомак во вредност од 240.000 денари, сума којашто е искористена за набавка на клупи, детски лулашки, корпи за отпадоци и други реквизити за забава и игра на најмалите.

„Се наоѓаме во населба Сењак 4 на еден убав настан на мое и на задовоство на сите граѓани верувам. Имавме едно игралиште коешто беше заборавено и Eko-park-Senjak4-02еве денеска  благодарение на општествено одговорните фирми Адиент и Пакомак заедно во соработка со Општина Штип наместивме неколку клупи, детски лулашки, корпи за отпадоци, засадивме неколку дрвца којшто ќе бидат од корист на граѓаните и на дечињата коишто живеат овде,“ стои во изјавата на градоначалникот Бочварски.

Општина Штип и градоначалникот Бочварски се во постојан контакт со многу општествено одговорни компании кои често излегуваат во пресет на Општината и на граѓаните и придонесуваат за разубавување и урбанизирање на нашиот град.

 Eko-park-Senjak4-03

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јануари 2019
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize