Дома Настани Свечена академија по повод Светски ден на учителот
Свечена академија по повод Светски ден на учителот
Петок, 05 Октомври 2018 14:17

Book-OpenДенеска во големата сала во Општина Штип се одржа Свечена академија по повод Светскиот ден на учителот – 5 октомври. На оваа академија присуствуваа учители од повеќе средни и основни училишта во градот, претставници од Државен просветителен инспекторат, комисија за образование во рамките на Совет на Општина Штип, Биро за развој на образование, проректор и ректор на Универзитет „Гоце Делчев“ Штип и од други културно-образовни институции.

Свој поздравен говор имаа раководителката на лер, образование и јавни дејности, Билјана Казанџиска и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

„Денеска по повод на просветните работници организираме еден настан овде во салата на советот на Општина Штип кадешто ќе имаме можност да се видиме, да поразговараме со професорите од основните, средните училишта и од градинките да им се заблагодариме за сето она што го прават во образовниот процес, за развојот и напредокот на нашето општество,“ истакна градоначалникот Бочварски пред медиумите.

Денеска на најуспешните наставници од различни основни, средни училишта и градинки се доделат признанија за посебно залагање и постигнати резултати во воспитно-образовната дејност од областа на предучилишно, основно и средно образование во Општина Штип.

 

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize