Дома Настани Средба со Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и Директорот на БЈБ Сашо Тасевски
Средба со Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и Директорот на БЈБ Сашо Тасевски
Среда, 26 Септември 2018 14:38

MVR-BJB-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски оствари работна средба со Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и Директорот на Биро за Јавна безбедност, Сашо Тасевски.

„Денеска овде во Општина Штип на гости е Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и Директорот на БЈБ. Разговаравме за повеќе теми, меѓу кои и за работата на МВР и СВР Штип, за координацијата којашто ја имаме помеѓу СВР Штип и Општина Штип со што го информирав и министерот дека имаме одлична соработка со СВР Штип и во делот на сообраќајот и во делот на сите други сегменти коишто MVR-BJB-02не тангираат. Такашто во другиот дел го информирав за сите активности коишто ги превзема Општина Штип, за нашите ингеренции во делот на инфраструктурата, такашто се запознавме за редовните активности. Разговаравме и за претстојниот референдум, како се движи ситуацијата овде на локално ниво, дека генерално е мирно и во недела очекуваме мирен ден, да граѓаните слободно излезат и го дадат својот глас на претстојниот референдум,“ стои во изјавата на градоначалникот Бочварски.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и Директорот на Биро за Јавна безбедност, Сашо Тасевски во рамки на посетата во Штип, го посетија и Секторот за внатрешни работи Штип, при што остварија средба со началникот на СВР Штип.

 MVR-BJB-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize