Дома Настани Одбележан Ден на пензионерите
Одбележан Ден на пензионерите
Среда, 19 Септември 2018 11:54

DenNaPenzioneri-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, ги посети пензионерите во Пензионерскиот Дом во Општина Штип за заедно да го одбележат утрешниот Ден на пензионерите.

„Сакам да се заблагодарам на поддршката која ја добивам секојдневно од пензионерите и на поканата денеска да бидам дел од овој настан и да го честитам утрешниот Ден на пензионерите.

Тие се најискусните луѓе во нашето општество коишто поминале низ секакви случувања во животот и луѓе коишто носеле вистински одлуки, како за себе, за својата околина, за своето семејство, така и за целата држава, за Република Македонија.

Токму затоа ни е многу DenNaPenzioneri-02важно да имаме тесна соработка и комуникација со сите нив. Да се состануваме често, да разговараме и да разменуваме мислења, особено во вакви моменти кога државата е исправена пред едно крупно, важно прашање за иднината и идните генерации.

Во изминатиов период се состанав со многу пензионери и сум задоволен што гледам дека тие вистински, патриотски го сфаќаат ова прашање на давање поддршка за иднината на Република Макеоднија,“ истакна градоначалникот Бочварски.

На градоначалникот Бочварски му беше доделена благодарница во знак на пријателството, меѓусебното разбирање и успешната соработка помеѓу Здружението на пензионери во Штип и градоначалникот Бочварски, особено за заложбите на градоначалникот за излегување во пресрет на пензионерите во сите нивни барања.

 DenNaPenzioneri-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize