Дома Настани Свеченост по повод Ден на Втор механизиран пешадиски баталјон
Свеченост по повод Ден на Втор механизиран пешадиски баталјон
Понеделник, 17 Септември 2018 14:30

Bataljon-01Денеска во касарната „Јане Сандански“ на свечен начин беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон. Покрај основната намена, да штити и дејствува во рамките на АРМ, единицата помага во хуманитарни мисии.

Прeдизвиците на вториот механизиран пешадиски баталјон остануваат и за наредната година.

На свеченоста присуствуваа и претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов, како и директорот на ЈП „Стипион 2011“, Сашко Протогеров, како претставници на Општина Штип.

 Bataljon-02

Bataljon-03

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize