Дома Настани Одбележување на ден на смртта на Генерал Михајло Апостолски
Одбележување на ден на смртта на Генерал Михајло Апостолски
Вторник, 07 Август 2018 11:37

Gen.M.Apostolski-01Денеска, 07.08.2018 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на пригодното одбележување на денот на смртта на Генерал Михајло Апостолски. Одбележувањето на овој ден беше организирано од страна на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичка војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните продолжувачи на боречките традиции за општините Штип и Карбинци со седиште во Штип.

 

На одбележувањето на овој ден во Алејата на народните херои во центарот на градот присуствуваа и претставници на Совет на Општина Штип, претставници од АРМ, претставници од Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, граѓани и почитувачи на ликот и делото на Генерал Михајло Апостолски.

Gen.M.Apostolski-03Gen.M.Apostolski-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize