Дома Настани Координирани акции на јавните претпријатија
Координирани акции на јавните претпријатија
Сабота, 07 Јули 2018 13:50

JP akcii-1Денеска се реализираат координирани акции на јавните претпријатија „Стипион“ и „Исар“ во населбата Македонка и кај зградата на старото нервно одделение.

Во населба Македонка се уредуваат јавните површини, се врши санитарна техничка сеча на суви дрвја, се косат зелени површини, се бетонираат улици и се заменуваат улични светилки. Координираната акција во населба Македонка произлезе од барањата кои жителите ги упатија до градоначалникот на реализиранат средба во урбаната заедница.

Кај зградата на старото нервно одделение, координираната акција е во насока на расчистување на тамошната дива депонија.

Градоначалникот на Општина Штип ги посети овие координирани акции и ги повтори заложбите на локалната самоуправа да им излезе во пресрет на граѓаните.

 

 JP akcii-2

JP akcii-3

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Април 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize