Дома Настани Пречек на Европскиот шампион Емил Павлов
Пречек на Европскиот шампион Емил Павлов
Недела, 13 Мај 2018 21:19

Emil Pavlov-1Вечерва на свечениот пречек на Европскиот шампион во карате Емил Павлов во големата сала во Општина Штип,присуствуваа градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Советот на Општина Штип, Јане Миланов и советниците во Совет на Општина Штип.

„Сакам во мое име и во име на Општина Штип да му го честитам овој успех на нашиот сограѓанин Емил Павлов и да го поттикнам да продолжи со макотрпната работа и да не радува со нови успеси. Општина Штип ќе биде партнер на сите спортисти и спортски клубови кои за возврат нѐ претставуваат во вистинско светло,“ кажа градоначалникот Бочварски.

На овој настан свое поздравноEmil Pavlov-2 обраќање имаа и претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов, селекторот на машката сениорска карате федерација, Сашко Арсовски и Емил Павлов кој изрази голема благодарност за овој пречек.


Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски му додели ваучер во вредност од 50.000 денари и рачен часовник на Емил Павлов.

Emil Pavlov-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јуни 2020
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize