Дома Настани Одржана показна вежба на градски стадион во Штип
Одржана показна вежба на градски стадион во Штип
Недела, 06 Мај 2018 15:04

pokazna vezba-1Денеска во рамки на одбележувањето на Денот на полицијата, на градскиот стадион во Штип, припадниците на МВР ги презентираа своите можности преку низа показни вежби, на коишто присуствуваа претседателот на Влада на РМ, Зоран Заев, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, како и градоначалникот на Општина Штип,

Благој Бочварски.
По успешно завршената манифестација, министерот Спасовски во знак на благодарност за успешната соработка и разбирање за организација на настанот, додели благодарници на градоначалникот Бочварски, директорите на јавните претпријатија „Исар“ и „Стипион 2011“, како и на ФК „Брегалница“ за отстапување на стадионот.
Градоначалникот Бочварски на министерот за внатрешни работи, Спасовски, му додели благодарница за успешно и пожртвувано делување во
служба на Општина Штип и граѓаните на Република Македонија.

pokazna vezba-2pokazna vezba-3pokazna vezba-4

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize