Дома Настани Четиринаесетти состанок на ЗКК во Брисел
Четиринаесетти состанок на ЗКК во Брисел
Петок, 04 Мај 2018 13:51

ZKK Brisel-1Вчера градоначалникот на Општина а Штип, Благој Бочварски, заедно со Јасна Габрич го водеше состанокот на ЗКК кој е составен од 22 члена.

Еден од дискутантите беше Иво Вајгл, а панелисти беа и други експерти од различни области. Една од темите беше и темата за управувањето со отпадот.

Денеска градоначалникот Бочварски се обрати на пленарна сесија на Европскиот комитет на регионите. Се обрати и Јоханес Хан, Ерван Фуере и други.

„Од сите добивме поддршка да продолжиме по вистинскиот пат. Македонија се споменува како позитивен пример. Од заробена земја, таа повторно е на вистинскиот пат. Локалната самоуправа е исклучително важен елемент во процесот на пристапување кон ЕУ,“ истакна во неговото излагање градоначалникот Бочварски.

ZKK Brisel-2ZKK Brisel-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јуни 2020
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize