Дома Настани Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски избран за член на УО на ЗЕЛС
Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски избран за член на УО на ЗЕЛС
Четврток, 30 Ноември 2017 12:28

UO-ZELSВчера се оддржа конститутивната седница на Генералното собрание на Заедницата на единиците на локалната самоуправа – ЗЕЛС.За претседател на заедницата која ги обединува сите општини во Република Македонија е избран градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Исто така, на оваа седница, градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски е избран за член на Управниот одбор на ЗЕЛС.

Овој орган е задолжен да ги спроведува политиките, заклучоците и одлуките на Генералното собрание и ги води активностите на ЗЕЛС меѓу две седници.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize