Дома Настани Средба на градоначалникот со жители на УЗ „Васил Доганџиски„ и „Тошо Арсов“
Средба на градоначалникот со жители на УЗ „Васил Доганџиски„ и „Тошо Арсов“
Петок, 24 Ноември 2017 09:21

UZ-VD-TA-1Градоначалникот на Штип, Благој Бочаврски од синоќа ја започна серијата на состаноци и средби со жителите на урбаните заедници во Штип. Повод за средбите е изготвувањето на новиот буџет на локалната самоуправа за 2018 година и утврдувањето на ставки за реализација на проекти кои урбаните заедници ќе ги побараат од општината и градоначалникот.

Првата средба се оддржа синоќа по 18:00 часот. Средбата се оддржа со претставници и жители на УЗ „Васил Доганџиски„ и „Тошо Арсов“ во големата сала на Општина Штип. Тие на градоначалникот и на претставниците од локалната смаоуправа задолжени за буџетот им ги кажаа своите идеи, своите забелешки и своите барања кои треба да влезат во новиот буџет и за што треба д абидат издвоени финансиски средства.

UZ-VD-TA-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize