Дома Настани Оддржана седница на Совет на Општина Штип
Оддржана седница на Совет на Општина Штип
Четврток, 23 Ноември 2017 14:19

sovet-opstina-stip-2Вчера се оддржа втората седница на Советот на Општина Штип на чиј дневен ред беа неколку точки.

Усвоена е Предлог-Одлука за определување членови на Советот на Општина Штип кои ќе присуствуваат при склучување на бракови и Предлог-Решение за именување претседател и членови на постојаните комисии на Советот на Општина Штип.

Советот утврди Предлог-Решение за разрешување и именување на член на Управниот одбор на Општинска јавна установа Детска градинка „Астибо“-Штип и Предлог-Решение за разрешување и именување на член на Управниот одбор на Јавна установа за деца Општинска детска градинка „Вера Циривири-Трена“-Штип.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize