Дома Настани На седница во Штип, конституиран новиот состав на Советот на градоначалници на ИПР
На седница во Штип, конституиран новиот состав на Советот на градоначалници на ИПР
Вторник, 21 Ноември 2017 14:24

IPR-1 resizeДенес во Општина Штип се оддржа седница на Советот на градоначалници при Источниот-плански регион. Едногласно, градоначалниците од 11 општини на истокот, з анов претседател на Советот на градоначалници го избраа градоначалникот на Кочани, Николчо Илиев:

- Ветувам соработка иIPR-2 resize благодарам за укажаната доверба и шанса. Се надевам дека заеднички во следниот период ќе работиме напорно, да направиме нови проекти кои ќе значат напредок за сите наши општини - кажа по изборот, градоначалникот Илиев.

Мандатот на Илиев ќе трае две години, а потоа со договор помеѓу сите 11 градоначалници е предвидено истата оваа функција да ја врши градоначалникот на Штип.

Со седницата на која првично беа верификувани мандатите на градоначалниците раководеше градоначалникот на Штип, Благој Бочаврски кој на самиот старт им посака успешна работа на неговите колеги од регионот.На седницата присуствуваше и заменик министерот за локална самоуправа.

IPR-3 resizeIPR-4 resizeIPR-5 resize

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize