Дома Настани Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Понеделник, 13 Ноември 2017 13:08

boraci1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес оставри средба со учесниците на балканскиот шампионат во борење кој се оддржа во Словенија.Како што е познато,

Македонија е балкански шампион во екипна конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурско Собота во Словенија. Македонските борачи освоија 2 златни, 3 србрени и 3 борнзени медали.

Тие исто така го освоија boraci2 resizeи златниот медал во слободен стил во екипна конкуренција, а сребрениот во грчко-римски стил во пионерска конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурска Собота во Словенија.

На четворицата освојувачи на медали, градоначалникот Бочварски им подари по едне пар тренерки искажувајќи благодарност за вложениот ангажман и со надеж з анови успеси и враќање на борењето на патеките на успехот.

boraci7 resizeboraci8 resize

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize