Дома Настани Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Понеделник, 13 Ноември 2017 14:27

boraci1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес оставри средба со учесниците на балканскиот шампионат во борење кој се оддржа во Словенија.Како што е познато,

Македонија е балкански boraci2 resizeшампион во екипна конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурско Собота во Словенија. Македонските борачи освоија 2 златни, 3 србрени и 3 борнзени медали.

Тие исто така го освоија и златниот медал во слободен стил во екипна конкуренција, а сребрениот во грчко-римски стил во пионерска конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурска Собота во Словенија.

На четворицата освојувачи на медали, градоначалникот Бочварски им подари по едне пар тренерки искажувајќи благодарност за вложениот ангажман и со надеж з анови успеси и враќање на борењето на патеките на успехот.

boraci3 resizeboraci5 resizeboraci4 resizeboraci6 resizeboraci7 resizeboraci8 resize

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize