Дома Настани Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Петок, 10 Ноември 2017 15:52

sredba-boev-kerim1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше кратка средба со Ректорот на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“, д-р Блажо Боев.

Средбата беше искористена да се разменат мислења за понатамошната соработка, имајќи во предвид дека Универзитетот е важен дел од функционирањето на градот. Ректорот Боев беше гостин на денешната манифестација која општината и градоначалникот ја организираа за децата со посебни потреби во дворот на Ректоратот.

Градоначалникот Бочварски имаше и кратка средба со д-р Срџан Керим, во функција на домаќин, пред оддржување на настанот „Она што не го знаеме за Киро Глигоров", на кое Керим презентираше сеќавања за поранешниот претседател Глигоров во библиотеката „Гоце Делчев“.

sredba-boev-kerim2

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize