Дома Настани Градоначалникот Бочварски на поетска средба со Михаил Ренџов
Градоначалникот Бочварски на поетска средба со Михаил Ренџов
Петок, 10 Ноември 2017 12:14

Mihail Rendzov-1Вчера во Дом на млади се оддржа поетска средба со наслов „Јас.елегии“ од Михаил Ренџов.

На средбата присуствуваше и градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Се работи за книга која годинава ја доби наградата „Браќа Миладиновци“ на Струшките вечери на поезијата, како најдобра поетска книга меѓу две манифестации:

- „Јас.Елегии“ се вика книгата, тоа се тажалинки. Годините сами си го кажуваат тоа бидејќи се стеснуваат гледиштата, се стеснуваат просторите на движење, се стеснуваат желбите итн - рече поетот Ренџов.

Оваа книга е на некој начин творечко резиме на поетот Ренџов.

Mihail Rendzov-2Mihail Rendzov-3

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize