Дома Настани Средба на градоначалникот Бочварски со ученици од ООУ Тошо Арсов
Средба на градоначалникот Бочварски со ученици од ООУ Тошо Арсов
Среда, 08 Ноември 2017 10:33

deca1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше средба со ученици од ООУ „Тошо Арсов“ од прво до петто одделение.

Како најхумано училиште во градот, тие посетата ја искористија за да ги претстават своите успеси и да му посакаат на новиот градоначалник усешна работа. Исто така, ги кажаа и своите желби deca2 resizeкои градоначалникот треба да им помогне во нивното остварување во поглед на повеќе паркови и детски игралишта за да моижат тие да уживаат во детските радости.

Во оваа пригода, тие му подарија и уметничка слика која ќе го краси кабинетот како и ликовна творба со која подаваат рака за хуманост и пријателство.

deca3 resizedeca4 resizedeca5 resizedeca6 resize

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Јануари 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize