Дома Настани Водоводна линија за Балканска, Македонка и Чардаклија
Водоводна линија за Балканска, Македонка и Чардаклија
Среда, 18 Октомври 2017 11:33

vodovodСпоред Програмата за работа, усвоена на крајот на минатата година, ЈП „Исар“ во моментов работи на пoставување на водоводна линија за населбите Балканска, Македонка и Чардаклија, со што неколку стотина домаќинства ќе добијат здрава и безбедна вода за пиење.

Целиот материјал и инвестиција на јавното претпријатие „Исар“.За кратко време трите населби ќе бидат вклучени во градскиот водоводен систем.

Според планираното, линијата прво ќе води до населбата Балканска, а потоа продолжува со два крака – едниот кон Чардаклија, другиот кон Македонка.

Ќе биде изведена главна водоводна транзитна линија во вкупна должина од околу 1.100 метри, со што ќе се овозможи водоснабдувањето на овој дел од градот.

Вкупната инвеститциона вредност на проектот е околу 12 милиони денари или околу 200.000 евра.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Јануари 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize