Дома Настани Заврши манифестација „Штипска Пастрамајлијада 2017“
Заврши манифестација „Штипска Пастрамајлијада 2017“
Вторник, 19 Септември 2017 12:59

Pastrmalijada-2017-1Со сечење на торта во форма на штипска пастрамајлија организаторите и официјално го означија крајот на 11 тото издание на манифестацијата „Штипска Пастрамајлијада“. Градоначалникот на Општина Штип, Илчо Захариев на денешната прес-конференција истакна дека е задоволен од бројот на гостите кои изминатите три дена го славеа познатиот штипски бренд.

- Имавме посетеност одPastrmalijada-2017-2 150.000 гости. Задоволен сум што сите заедно, јавните претпријатија „Исар“, „Стипион“ и полицијата успеавме да организираме една одлична манифестација на која што немаше ниту еден инцидент, рече Захариев.

Тој истакна дека бенефит од манифестација „Штипска Пастрамајлијада“ има целокупното штипско стопанство, односно деновиве зголемен промет имаа текстилните конфекции, фабриките за чевли и трговските дуќани.

Захариев смета дека Општина Штип и нејзините граѓани потвторно покажаа дека се добри домаќини и организатори.

Pastrmalijada-2017-3Pastrmalijada-2017-4Pastrmalijada-2017-5Pastrmalijada-2017-6Pastrmalijada-2017-7Pastrmalijada-2017-8Pastrmalijada-2017-9Pastrmalijada-2017-10Pastrmalijada-2017-11Pastrmalijada-2017-12Pastrmalijada-2017-13Pastrmalijada-2017-14Pastrmalijada-2017-15Pastrmalijada-2017-16

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Октомври 2017
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize