Дома Настани Присуство на свечена академија на УГД Штип
Присуство на свечена академија на УГД Штип
Вторник, 27 Март 2018 14:25

UGD-patron-1Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на свечена академија по повод патрониот празник на Универзитетот „Гоце Делчев“, којшто денеска ја навршува единаесеттата година од своето постоење. На свечената акедемија свој поздравен говор имаше и министерката за образование, Рената Треневска Дескоска.

Градоначалникот се заложува за заеднички развој на Универзитетот и Штип како универзитетски град, со цел да обезбедиме поголем стандард за студентите и наставниот кадар. Дострелите на овој Универзитет, како и на образованието во целина, ја гарантираат стабилноста и просперитетот на нашата држава. Нека е честит патрониот празник на Универзитетот „Гоце Делчев“ Штип.

UGD-patron-2

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јануари 2019
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize