Дома Настани Повик за пријавување на Штипско културно лето 2018
Повик за пријавување на Штипско културно лето 2018
Петок, 23 Март 2018 14:57

stipsko kulturno letoОпштина Штип како покровител и организатор на најстарата манифестација од кулурата „Штипско културно лето“ во рамките на подготовките на 33. издание, го упатува традиционалниот отворен повик до сите уметници, здруженија и институции за поднесување на пријави за учество.

Пријавниот лист заинтересираните можат да го најдат на веб страната на Општина Штип на линкот http://stip.gov.mk/index.php/mk/component/content/article/35-home/3152-skl или во ОМЦ „Киро Глигоров“ Штип. По пополнувањето треба да го достават до архива на Општина Штип најдоцна до 20. април 2018.

 

Лице за контакт, за подетални информации во однос на подготовките на ШКЛ 2018 и поднесувањето на Пријавата: Кирил Панајотов ОМЦ „Киро Глигоров“ Штип.

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јануари 2019
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize