Дома Настани Средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние
Средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние
Четврток, 22 Март 2018 15:03

Francuski ambasador-1Денеска, во својот кабинет градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски оствари средба со амбасадорот на Франција во Република Македонија, Кристијан Тимоние.Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски го информираше францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние за идните проекти кои Општина Штип ќе ги реализира.

„Чест ми е што ги примив амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние и пратеничката во француското собрание, Лилјана Тонги. Разменивме мислења во делот на целокупната слика на Република Македонија, пред се во делот на развојот на Општина Штип и тоа што го правиме во овие први неколку месеци откако. Го запознавме амбасадорот и пратеничката со сите крупни капитални проекти коишто ги започнавме. Добивме поддршка да продолжиме вака да работиме, заедно со граѓаните“ - изјави градоначалникот Бочварски.

На оваа средба присуствуваше и пратеничката во француското собрание од владеачката партија во Франција, Лилјана Тонги. Оваа средба е една од низа средбите која покажува дека Општина Штип е отворена за секого и сака да учи од поголемите и поразвиени земји.

Francuski ambasador-2Francuski ambasador-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize