Дома Настани Литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип
Литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип
Среда, 21 Март 2018 15:56

Literaturno citanje-1Денеска како дел од активностите поврзани со одбележувањето на обичајот Чет’рсе, се одржа литературно читање во НУБ „Гоце Делчев“ Штип каде што своите творби ги читаа ученици од сите основни училишта во Општина Штип. Станува збор за творби со коишто учениците се пријавуваа на литературниот конкурс, Чет’рсе – навраќање на традицијата, пролетта е радост, потсетување на екологијата. Наградените од овој конкурс ќе бидат обзнанети на утрешниот хепенинг во Дом на Млади, кој започнува во 11:30 часот.

Literaturno citanje-2Literaturno citanje-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2021
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize