Дома Настани Почеток на конструкција на пат до село Долани (делница гробишта - Новакова чешма)
Почеток на конструкција на пат до село Долани (делница гробишта - Новакова чешма)
Вторник, 25 Јули 2017 08:41

pat-Dolani-1Почна конструкцијата на патот до село Долани, прва фаза која се однесува на делницата „Градски гробишта-Новакова чешма“ во вкупна должина од 1.2 километри.

Проектот е финансиран преку ЕУ-ИПА грант за рурален развој во вредност од 120.000 евра. Проектот го аплицираше Општина Штип во Министерството за финансии пред две години по што истиот беше одобрен од ЕУ.

pat-Dolani-2pat-Dolani-3

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize