Дома Настани Оддржана комисија за финансирање и буџет
Оддржана комисија за финансирање и буџет
Вторник, 18 Јули 2017 12:40

opstina zgrada-2 resizeВчера се оддржа 64.тата седница на Комисијата за финансирање, буџет и локален економски развој.Усвоена е Предлог – Програма за изменување на програмата за активностите на Општина Штип од областа на спортот за 2017 година, потоа Предлог – Одлука за одобрување финансиски средства на ФК „Брегалница АД 2008” – Штип а на крајот додадена е и трета точка која е усвоена а се однесува на доделување на финансиски средства на БК „Балканец“.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize