Дома Настани Доделени грантови за основни човекови потреби во Македонија
Доделени грантови за основни човекови потреби во Македонија
Петок, 09 Март 2018 13:19

grantovi-covekovi potrebi-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на свеченост по повод потпишување на договори за доделување грантови од Јапонија. Амбасадорката на Јапонија, Кеико ханеда, потпиша договори во вредност од 428.000 евра со девет јавни институции од Македонија.

Една од тие институции е и Клиничка Болница Штип, којашто ќе набави две нови медицински возила за транспорт на пациенти во износ од 40.262 евра. Со помош на новите возила ќе се зголеми безбедноста и удобноста на пациентите од Источниот плански регион, особено при транспортот до клиниките во Скопје, Охрид, Битола и Прилеп. На свеченоста присуствуваше и директорот на Клиничка болница Штип, д-р Ален Георгијев.

 

 grantovi-covekovi potrebi-2grantovi-covekovi potrebi-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize