Дома Настани Оддржана седница на Комисија за финансии
Оддржана седница на Комисија за финансии
Среда, 12 Јули 2017 08:13

opstina zgrada-2 resizeВчера се оддржа 63.тата седница на Комисија за финансирање, буџет и локален економски развој.

Усвоена е Предлог – Одлука за проширување на средствата во буџетот на Општина Штип за 2017 година, Предлог – Одлука за измена на распоредот на средствата во буџетот на Општина Штип за 2017 година и Предлог – Одлука за давање согласност на ценовникот на АМД услуги дооел Штип за превоз на оштетени возила и возила во дефект од општинските и локалните патишта на Општина Штип.

Исто така усвоена е Предлог – Одлука за ослободување од плаќање на комунална такса за поставување на урбана опрема, Предлог – Програма за изменување на програмата за активностите на Општина Штип од областа на спортот за 2017 година а не помина Предлог – Одлука за одобрување финансиски средства на ФК „Брегалница АД 2008” – Штип.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize