Дома Настани Државно првенство во карате во Штип
Државно првенство во карате во Штип
Понеделник, 26 Февруари 2018 13:30

karate-1Во сабота се одржа државно сениорско првенство во карате во Штип, на коешто учествуваа натпреварувачи од вкупно 25 клубови.

На отворањето на првенството присуствуваше градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, којшто имаше свое обраќање пред присутните.

„Мене ми е многу драго што Штипkarate-2 повторно се враќа на картата на најспортски градови во Македонија, особено во рамки на боречките спортови. Знаеме дека ова е прв ваков турнир којшто се одржува во Штип после подолг временски период. Овде се собрани најдобрите каратисти во Македонија. Верувам дека ќе победат најдобрите. Јас како градоначалник сум особено горд што се случуваат вакви настани во нашата општина и сум особено благодарен на организаторите на овој настан,“ рече во своето обраќање градоначалникот Бочварски.

„Даваме целосна поддршка на спортот и спортските работници да организираат убави настани, а нашите спортисти да донесуваат високи резултати и признанија и од домашни и од европски натпреварувања. Сведоци сме дека тоа се случува периодов и верувам дека ќе продолжи во иднина со уште поголеми резултати,“ истакна градоначалникот.

 karate-3

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2018
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize