Дома Настани Оддржана седница на Комисија за финансии и буџет
Оддржана седница на Комисија за финансии и буџет
Четврток, 15 Јуни 2017 13:44

opstina zgrada-2 resizeВчера се оддржа 62.та седница на Комисијата за финансирање, буџет и локален економски развој.

Усвоена е Предлог – Одлука за одобрување на финансиски средства за учество на Општина Штип во реализацијата на проектот „Планински велосипедсдски рај” додека Предлог –Одлуката за продажба на дел од акциите во сопственост на Општина Штип во друштвото за спортски дејности фудбалски клуб Брегалница 2008 АД Штип е симната од дневен ред.

Усвоен е и кварталниот извештај за извршување на буџетот на Општина Штип за период од 01.01.2016 до 31.12.2016 година.

4. Извештај на совет на млади за 2016 година а одобрени се и 20.000 денари по барањето за финансиска подршка од „Здружение на ромите Черење”.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize