Дома Настани Оддржана седница на Комисија за култура
Оддржана седница на Комисија за култура
Четврток, 15 Јуни 2017 13:26

opstina zgradaВчера се оддржа триесет и првата седница на Комисијата за култура. Усвоено е барањето од Здружение на Ромите „Черења“-Штип за финансиска поддршка за отварање на непрофитна радио дифузна установа на локално ниво. Доделени им се 20.000 денари.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize