Дома Настани Оддржана седница на Комисија за урбанизам
Оддржана седница на Комисија за урбанизам
Четврток, 15 Јуни 2017 12:38

komisija-urbanizam resizeВчера се оддржа 67.ма седница на Комисијата за урбанизам, комунални дејности и заштита на животната средина.

Усвоена е Предлог – Одлука за одобрување на финансиски средства за учество на Општина Штип во реализацијата на проектот „Планински велосипедски рај” и Предлог - Одлука за давање согласност на договорот за спроведување на проекти за воспоставување на регионален систем за управување со отпад во источниот плански регион во рамките на ИПА 2 како и Предлог –Одлука за донесување на ДУП за дел од населба јужен реон 1,плански опфат помеѓу улиците: првомајска, димо хаџи димов, улица ново планирана 1- Општина Штип (плански опфат 2,28ха).

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Октомври 2017
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize