Дома Настани Претставници на Општина Штип се вратија од посета на Киркларели во Турција
Претставници на Општина Штип се вратија од посета на Киркларели во Турција
Вторник, 23 Мај 2017 08:25

turcija1Делегација на Општина Штип, членови на Академијата „Еуроарт“ и на музичката група „Орнаменти", беа во посета на турскиот град Киркларели, каде што претставниците од Општина Штип, со градоначалникот и заменик градоначалникот разговарале за можната економска соработка.

Овој турски град, кој има околу turcija265.000 жители, е познат по производството на сирење. Членовите од Академијата Еуро Арт учествуваа на фестивал, а додека групата „Орнаменти" се претставиле со македонската препознатлива песна.

Учесниците на етно фестивалот во Турција забележуваат дека биле одлично пречекани од своите домаќини, а на манифестацијата се вееше македонското знаме.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Октомври 2017
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize