Дома Настани 16 години од загинувањето на Двојаковски и Петров
16 години од загинувањето на Двојаковски и Петров
Среда, 03 Мај 2017 14:25

braniteli1На денешен ден, пред 16 години, во конфликтот во 2001, во заседа кај с.Ваксинце (Куманово) од терористички формации загинаа и двајца штипски бранители: Димитар Двојаковски и Влатко Петров.

Делегација на Општина Штип денес положи цвеќе на нивните вечни почивалишта.Никогаш нема да бидат заборавени со надеж дека никогаш нема да се повтори.

Вечна им слава на бранителите...

braniteli2braniteli3

braniteli4

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize