Дома Настани Сто дена живот во Штип за сите
Сто дена живот во Штип за сите
Понеделник, 12 Февруари 2018 14:22

otcet-100-1Во недела, на 11.02.2018 г., навршија сто дена од преземањето на локалната власт од страна на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

Во изминатите сто дена започна реализација на многу од предизборните ветувања. Граѓаните и нивните потреби се во центарот на вниманието, а новата локална самоуправа секојдневно покажува дека може да се работи чесно, домаќински, транспарентно и во интерес на граѓаните.

Имаме можност да направиме осврт на изминатите сто дена и на она што го постигнавме заедно.

Во продолжение е линк од резимето на изминатите сто дена:

otcet-100-2otcet-100-3otcet-100-4otcet-100-5

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Февруари 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize