Дома Настани Асфалт во Горна Железничка и за улицата „Борис Кидрич“
Асфалт во Горна Железничка и за улицата „Борис Кидрич“
Петок, 07 Април 2017 08:41

boris-kidric1Нов асфалт добија неколку улици во штипската населба Горна Железничка и во центарот на градот.Рекордно, во еден ден, завршена е реконструкцијата на главната сообраќајница, „Борис Кидрич“. Асфалт за прв пат пак, добија помали улички во Железничка, во вкупна должина од 730 метри :

- Инвестицијата е од 2,2 милиони денари обезбедени од буџетот на општина Штип, а беше асфалтирана рекордно во еден ден улицата Борис Кидрич, изјави Тоше Ѓорѓиевски, општина Штип.

Ќе се асфалтираат улиците „Солидарност“ и „Пролетерска“. Ќе бидат асфалтирани 6500 метри квадратни, со висина од околу 3 милиони денари, обезбедени од буџетот на општина Штип.Во меѓувреме, се работи и на асфалтирање на улицата „Страшо Пинџур“, кај зградата Порта Пролет. Оваа делница беше оштетена во текот на изградбата на зградата, па сега истата се реконструира комплетно.

boris-kidric2

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize