Дома Настани Старт на проектот „Здрави деца - здрава иднина“
Старт на проектот „Здрави деца - здрава иднина“
Среда, 29 Март 2017 08:16

zdravi zabiОд денес Општина Штип започнува со реализација на проектот „Здрави деца-здрава иднина“ во детските градинки.

Проектот опфаќа две фази: Орална хигиена – Совети за здрави заби, во кој ќе бидат опфатени децата од големите групи, а предавањето и работилницата ќе ги оддржи стоматолог д-р Верица Југова.

Во оваа фаза ќе биде подготвена и брошура за родителите со совети од докторот.

Вториот дел / фаза од проектот насловен како Грижа за децата ќе ги опфати воспитувачите и негователките од детските градинки, а ќе се реализира со педијатар др. Марина Гацова.

И во оваа фаза ќе биде изготвена брошура за родителите со совети од педијатарот.

Спонзор на проектот - на првата фаза – „Орална хигиена“ е AWT интернационал со брендот Colgate.Првата работилница е закажана за денес - 29.03.2017 година (среда)

9:00 часот во клон „Цветови“ на населбата 8.ми Ноември (кај ООУ „Тошо Арсов“)

10:00 часот во клон „Бамби“ во населбата Баби.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Јануари 2018
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize