Дома Настани Првото бебе во Штип машко и од радовишко
Првото бебе во Штип машко и од радовишко
Вторник, 03 Јануари 2017 11:57

prvo bebe-124-годишната Саадие Алиова од Аликоч, Радовишко е мајка на првото бебе родено во клиничката болница во Штип во новата 2017 година. Таа на свет донесе машко бебе кое го доби името Арда. Во новата година, Штип влегува со 7 новороденчиња од кои 5 се машки а 2 женски. При тоа, од седумте бебиња, пет се од регионот а само две се на мајки од Штип. Инаку минатата година во клиничката болница во Штип биле родени 917 бебиња.

Првото бебе во новата 2017 годинаprvo bebe-2 го посети денес и градоначалникот на Штип, Илчо Захариев кој му врачи штедна книшка со 10.000 денари кои традиционално секоја година ги донира „Комерцијална банка“-Штип, како и играчка за бебето и други подароци.

Исто така, тој подели новогодишни пакетчиња и за останатите мајки кои добија принова во новата година и се на акушерското одделение при клиничката болница. Општината исто така на акушерското одделение и подари и машина за перење алишта.

prvo bebe-3prvo bebe-4

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize