Дома Настани Ставена во функција новата велосипедска патека
Ставена во функција новата велосипедска патека
Среда, 21 Декември 2016 10:07

velosipedska-pateka-1Финишира реализацијата на втората фаза од утредувањето на пешаката патека кај река Брегалница во Штип. Два ипол километри долгата патека од Штипско Ново село до населбата “Осми ноември” е продолжена за уште 3,7 километри до населбата “Сењак” и “Македонка”.

Идната година ќе се реализира и третата завршна фаза од овој проект, тоа е поврзување со пешачка и велосипедска патека на населбите “Балканска” и “Стар Караорман”.

Во целокупната должина на патеката ќе се постави урбана опрема и улично осветлување, а цената на проектот е 200 илјади евра.

velosipedska-pateka-2velosipedska-pateka-3velosipedska-pateka-4velosipedska-pateka-5velosipedska-pateka-6

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize