Дома Настани Продажбата на акциите на штипскиот фудбалски клуб Брегалница ќе се повтори
Продажбата на акциите на штипскиот фудбалски клуб Брегалница ќе се повтори
Понеделник, 03 Октомври 2016 13:06

prodazba-FK-Bregalnica-1Постапката за продажба на 250 акции на Фудбалскиот клуб Брегалница, кои се во сопственот на Општина Штип ќе се повтори одлучи Комисијата за спроведување на продажба на акциите на ФК „Брегалница“-Штип. Портпаролот на Општина Штип, Драган Ристов изјави дека отварањето на единствената понуда која е пристигната не е спроведено, бидејќи согледано е оти има недостатоци при објавувањето на огласот за продажба на акциите:

-Значи дополнително ќе бидеprodazba-FK-Bregalnica-2 објавен нов оглас, а што се однесува до процедуралните недостатоци, тие се однесуваат пред се за тоа што има потреба од објавување на целиот конкурс на англиски јазик, бидејќи станува збор за меѓународен оглас и впрочем ова е нова постапка, која за првпат Општина Штип се соочува со ваков начин на огласување - вели Ристов.

Надлежните од Општина Штип дополнително ќе информираат кога ќе го објавата огласот за продажба на акциите и во кои домашни и странски медиуми ќе биде објавен.

Соња Китанова, раководител на одделението за комунални дејности во Општина Штип вели дека новиот оглас ќе биде објавен онака како што беше објавен и претходно.

- Одлуката на Советот на Општина Штип гласи дека вкупниот број од 250 акции на Општина Штип се продаваат по 100 евра од акција. Значи под истите услови, бидејќи Советот нема извршено промена на одлуката, вели Китанова.

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2018
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize