Дома Настани Асфалтирани улици во штипското село Драгоево
Асфалтирани улици во штипското село Драгоево
Четврток, 01 Септември 2016 12:36

Dragoevo01Општина Штип заврши со асфалтирање на улици во село Драгоево. Станува збор за инвестиција од над 3 милиона денари, од кои дел од Бирото за рамномерен развој. Асфалтирани се повеќе улици, со што е овозможен пристап за жителите по повеќе од три децении

Dragoevo02Dragoevo03Dragoevo04Dragoevo05Dragoevo06

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2018
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize