Дома Настани Почна конструкцијата на кружниот тек Дујле во Штип
Почна конструкцијата на кружниот тек Дујле во Штип
Четврток, 01 Септември 2016 09:09

kruzen-tek-DUjle-1Локацијата каде што традиционално се случува „Штипската пастрмалијада“ ќе добие нов изглед. Во пресрет на 10.тото издание на манифестацијата, Општина Штип презеде активности за уредување на крстосницата „Дујле“ која ќе добие кружен тек.

Проектот е изготвен и од денес започнаа активности за уредување на крстосницата. Сообраќајот ќе биде пренасочен а се очекува активноста да заврши за десетина дена со цел новото издание на Пастрмалијадата да се случува на подновената локација. За време на реконструкцијата, ќе биде ангажирана и полицијата со цел регулирање на сообраќајот бидејќи оваа локација е прилично фреквентна.

Инаку станува збор за крстосница која се наоѓа веднаш до градскиот стадион и која се наоѓа пред влезот во централниот дел на градот.

kruzen-tek-DUjle-2

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2018
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize