Дома Настани „Нептун“ донираше четири климатизери за две штипски градинки
„Нептун“ донираше четири климатизери за две штипски градинки
Петок, 13 Декември 2013 13:55

Neptun-donira-4-klimatizeri-za-2-gradinki-13122013-1Фирмата „Нептун“ од Скопје, денес донираше четири клима уреди за две детски градинки. По две клима уреди добија градинките „Вера Циривири Трена“ и „Астибо“. Претставници на „Нептун“ заедно со градоначалникот, прим.м-р Илчо Захариев ја вралија донацијата на одговорните во градинките:

- Сметам дека ова е чин наNeptun-donira-4-klimatizeri-za-2-gradinki-13122013-2 висока-општествена одговорност и посакувам и други фирми да го следат примерот со фирмата „Нептун“ и да донираат. Кога се во прашање децата, се мора да биде беспрекорно и токму затоа ваквите донации, кога се во прашање градинките и децата, имаат голема важност и претставуваат голема поддршка за правилно да се работи овде. Се надевам дека ќе се служат со нив многу години и дека ова нема да е крај на еден ваков благороден чин. На персоналот им посакувам успешна работа и заедно со децата да имаат среќни празници - изјави по посетата на градинките градоначалникот прим.м-р Илчо Захариев.

Претставникот на фирмата „Непутн“ напомена дека ова е дел од една акција која има за цел да даде поддршка на важни институции во Штип а децата и детските градинки се меѓу првите кога е во прашање поддршката. Вредноста на донираните климатизери е 60.000 денари.

Neptun-donira-4-klimatizeri-za-2-gradinki-13122013-3Neptun-donira-4-klimatizeri-za-2-gradinki-13122013-4Neptun-donira-4-klimatizeri-za-2-gradinki-13122013-5

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize