Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Еднакви можности Обука на тема „Ракување со стрес и техники за заштита од професиоално прегорување“
Обука на тема „Ракување со стрес и техники за заштита од професиоално прегорување“
Петок, 30 Октомври 2020 14:01

Obuka-Stres-Oktomvri2020-01Од 20 до 22 Октомври во Охрид беше одржана обука на тема Ракување со стрес и техники за заштита од професиоално прегорување“. На обуката учествуваа секретарот на општината Соња Китанова и Локалниот координатор за еднакви можности Сунчица Ѓуфтеска.

Во осумте сесии на тема стрес и стресогени фактори се говореше за стресни ситуации, видови на стрес, ефекти на стресот врз телото, индивидуални техники за справување со стрес, комуникацијата како еден од начините на ракување со стресот и начинот на кој се остваруваат комуникациските потреби, концепт на „контакт врати“ , персонална адаптација и ниво на стрес и начин на кој може да го ракува стресот. Обуката беше во организација на Едукативната хуманитарна организација ЕХО.

Obuka-Stres-Oktomvri2020-02

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Мај 2021
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize