Дома Еднакви можности ДИСКРИМИНАЦИЈА: Како да ја препознаам и што потоа?
ДИСКРИМИНАЦИЈА: Како да ја препознаам и што потоа?
Петок, 18 Мај 2018 12:25

Diskriminacija-rabotilnica-1На 14.05.2018, во хотел “Оаза” – Штип, се одржа трибина на тема “ДИСКРИМИНАЦИЈА: Како да ја препознаам и што потоа?”, организирана од страна на– Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување Х.Е.Р.А. како и од Здружението на граѓани ЕХО- Едукативно-хуманитарна организација од Штип, со поддршка од НВО Цивика Мобилитас.

На трибината говореа претставници од повеќе институции :

Андријана Папиќ Манчева – модератор,

Драгана Дрндаревска – правна експертка и експертка за застапување од Коалиција „Маргини“

Елена Петревска – проектна координаторка во ХЕРА,

Бети Пеева - претседателка на ЕХО,  

Милкица Димитрова – шеф на кабинет на градоначалникот , како и

Снежана Санева - координатор на Локалното координативно тело за заштита од дискриминација.

Diskriminacija-rabotilnica-2Diskriminacija-rabotilnica-3

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize