Дома Еднакви можности Еднодневна екскурзија до Дојран за дечињата со попреченост од Општина Штип
Еднодневна екскурзија до Дојран за дечињата со попреченост од Општина Штип
Петок, 18 Мај 2018 10:14

ekskurzija-deca-1На 12 мај 2018 година во организација на Општина Штип, како дел од Акцискиот план за еднакви можности на Општината, децата со попреченост во развојот заедно со своите родители беа во еднодневна екскурзија на Дојран и Струмица. Посетата им овозможни еднодневно дружење и релаксација на овие дечиња кои не го криеја своето задоволство од прошетката.

На крај родителите изразија голема благодарност до Општина Штип за обезбедениот превоз со општинскиот автобус за реализирање овој настан.

ekskurzija-deca-2ekskurzija-deca-3ekskurzija-deca-4

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize